Mehmet Coşkundeniz’den “Aşk Uykusu” Kitabı

Gazeteci-Yazar Mehmet Coşkundeniz nam-ı diğer Aşk Doktoru, yeni kitabı Aşk Uykusunu çıkarmaya hazırlanıyor. Aşk Doktoru bu kitabı gerçek bir hikayeden esinlenerek yazmıştır. Aşk Uykusunun 30 Mayıs’ta satışına başlanacak.

Destek Yayınlarının katkısıyla çıkacak olan kitapta, kocasının kendisini aldattığından şüphelenen bir kadının, bu şüpheyi büyüterek ve yaşanan kıskançlığın onları getirdiği boyut anlatılıyor.

Mehmet Coşkundeniz, seneler önce yüze yakın mail arasında “Aşkı bir de benden dinleyin” başlıklı bir mail gördü. Açıp okudu ve yazan şeyin gerçek olduğuna bir türlü inanamadı. Oldukça uzun olan bu maili sonuna kadar okudu ve bu maili atan kişiye bir cevap yazmaya karar verdi. Bir iki yazıştıktan sonra buluşup konuştular. Aşk Doktoru, duydukları karşısında oldukça şaşırdığını ifade etti. Bunca yıldır ilişkiler hakkında tüm bildiklerini yeniden gözden geçirdi. Çünkü kadının anlattıkları şeyler, onun ilk defa karşılaştığı bir durumdu.

Bu bir intikam öyküsü. Daha önce okuduğumuz ve ya gördüğümüz hiçbir olaya benzemiyor. Aşk Doktoru’nu bu denli şaşırtan bir hikayede ne olabilir diye insan düşünmeden edemiyor.

Mehmet Coşkundeniz’in Aşk Uykusu kitabından ufak bir alıntı:

“Aşk dediğin yalansız olmalıydı… Gün gibi açık, dürüst ve onurlu yaşanmalıydı. Bunu bana sen öğretmiştin. ‘Kalbinde benim kadar sevdiğin biri olursa, o kalp artık bana ait değildir’ demiştin… Ben senden fazla hiç kimseyi sevmedim. Bütün kâinat şahidim olsun ki, sensiz doğacak bir güneşi bile kabullenmedim. Seni sevip sana âşık olmayacaksam eğer, dünyaya yeniden gelmeyi de istemem… Peki ya senin kalbin hâlâ bana ait mi sevgilim? Benim kadar sevdiğin başka biri var mı aramızda?” Şüphe bir kez içine girdi mi insanın, temizlenene kadar korkunç bir mücadele başlar. Hele şüphelenen bir kadınsa bu mücadele bir süre sonra savaşa dönüşür. Ve kadınların kendi içinde verdikleri çetin duygu savaşında her zaman ‘karanlık taraf’ kazanır.”

2 Yorum

  1. gamze Cevapla

    Ben tek kelimeyle yok böyle bir kitap diyorum. Kitabi hemen ilk gün bitirdim ve hala onun etkisindeyim sanki ben yaşamışm gibi hic cikmiyor aklimdan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.