Mehmed: Bir Cihan Fatihi Bitiyor Mu?

Daha başlamadan çok konuşulan dizilerden biri olan, Kanal D’nin dikkat çeken dönem dizisi Mehmed: Bir Cihan Fatihi erken final kararı aldı.

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Ertan Saban, Gürkan Uygur, Hazal Filiz KüçükKöse ve İsmail Demirci gibi isimlerin paylaştığı Mehmed: Bir Cihan Fatihi, yayın hayatına uzun süre başlayamayan dizilerden biri olmuştu. İlk olarak Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde yer alacağı belli olduktan sonra dizinin hazırlık aşaması beklenenden daha fazla sürdü. Yavaş yavaş temel kadro oluştuktan sonra dizinin başlama de tarihi belli oldu ve yaklaşık bir ay önce ilk bölümü yayınlandı.

2013 senesinde aynı hikaye Fatih ismiyle yine Kanal D’de yayınlanmıştı. O dönem dizi çok fazla ilgi görmediği için 5. bölümde final yapmıştı. 5 yıl sonra aynı proje farklı oyuncularla yeniden yayınlanmaya başladı. Ancak onun da kaderi farklı olmadı ve reytinglerde beklentiyi karşılamadı. Prodüksiyonuna en çok para harcanan dizi olmasıyla tarihe geçen Mehmed: Bir Cihan Fatihi, 24 Nisan’da 6. Bölümüyle izleyicisine veda edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.