Masters Of Sex

Belli bir dönemi anlatan yabancı diziler ilginizi çekiyorsa Masters of Sex’in aradığınız dizi olduğunu söyleyebiliriz. 2013 yılında Showtime kanalında yayınına başlaya dizi; 1950 ve 60lı yıllarda Amerika’da büyük zorluklar çekerek yaptıkları araştırmalarla seksoloji ve insan cinselliği üzerine bilinen pek çok tabuyu yıkan ve bugün oldukça ciddiye alınan William H. Master ve Virginia E. Johnson çiftini konu alıyor.

Masters of Sex konusu itibariyle bir bilim ve dram dizisi olarak ele alınabilir. Üstelik dizinin çekildiği mekanlar ve tercih edilen kostümler de fazla göze batmadan dönemin havasını başarılı bir biçimde yansıtıyor. Dizinin başrolünde usta oyuncu Michael Sheen’e başarılı ve güzel aktris Lizzy Caplan eşlik ediyor.

Adından dolayı dizinin aşırı erotik çağrışım yüklü bir dizi olduğu düşünülmemeli. Dizide elbette cinsellik sahneleri ve bilimsel veri toplamaya dönük de olsa kimi cinsel diyaloglar yer alıyor. Bu durum diziyi 18 yaşın altındaki izleyici için sakıncalı hale getiriyor olsa da yetişkin izleyiciler için rahatsız edici bir görüntü ya da içerik barındırmadığını rahatça söyleyebiliriz. Tutucu dönemlerde bilimin gelişimine ilgi duyanlara Masters of Sex dizisini izlemelerini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.