Mandıra Filozofu Film Yorumları

Yine Fenomen olmuş bir tiplemenin film ile karşı karşıyayız!

Bodrum’un Çökertme Köyü’nde çekilen Mandıra Filozofu, Çocuklar Duymasın dizisinde karşımıza çıkan her şeye karşı olan Mustafa Ali’nin yaşamını konu alan bir film.

Mustafa Ali yani namı diyar Mandıra Filozofu, Robinson Crusoe hayatı yaşamaktadır. Zengin ve iş adamı olan Cavit ile karşılaştıktan sonra yaşanan olayları eğlendirerek anlatmayı hedefleyen bir film.

Müfit Can Saçıntı’nın canlandırdığı bu tipleme, bir dönem herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Şimdilerde ise Birol Güven bir sürpriz yaparak bu karakterden bir film ortaya koydu. Müfit Can Saçıntı, filmde hem Mandıra Filozofunu canlandırdı hem de filmin yönetmenliğini yaptı. Birol Güven de yapımcılığını üstlendi.

Mustafa Ali’ye Mandıra Filozofu denmesinin sebebi ise Felsefe Bölümü mezunu olup, köy hayatı içerisinde bir kulübede yaşamasıdır. Her şeye karşı olan Mustafa Ali, sürekli kitap okur. En çok karşı olduğu şey ise çalışmaktır…

Film, 2014 yılına uygun teknolojik espriler yaparak güldürmeyi hedefliyor. Ama film o kadar çok küfür içeriyor ki o güzelim espriler de anlamını yitiriyor. Birol Güven’in dizilerinde görmeye alışık olduğumuz ders verici olaylar bu filmde de mevcut. Ama işte küfür olmasa daha anlamlı olabilirdi dedirtiyor insana.

Özellikle filmin fragmanına bakıp yada tiplemeyi tanıdık gören kişiler, çocuklarıyla bu filmi izlemeye gidebilir mi? Orası tartışılır. Özellikle son yıllarda Recep İvedik serileri bu kadar çok eleştirilirken böyle bir film yapmak oldukça yanlış bir tercih olmuş. Filmin oyuncuları ise Birol Güven’in dizilerinden toplanmış. Seksenler, Doksanlar ve Çocuklar Duymasından oyuncular yer alıyor.

İyi Seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.