LYS Sonuçları Erken Açıklanacak!

Geçen yıllar hep cevabını merak ettiğim sorulardan birisi. Sonuçların geç açıklanması. Binlerce çalışan var, bir sonuç 1 ayda açıklanır mı diye hep sorup durdum. Sonuçta klasik sınav (test olmayan:)) sınav değil bu. Optik okuyucuya tak tak çıkar 😀

Neyse ki YÖK bu LYS sonuçlarını erken açıklayacağını açıkladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan “ÖSYM Başkanı Ali Demir’in idari bazı hataları vardı. Üst üste gelen aksaklıklar, bunların önlenememesi, idari bir zafiyete delalet ediyordu bana göre. Ben onun için disiplin soruşturmasına ‘evet’ dedim. Ceza soruşturmasına gerek yoktu gerçekten. Ben disiplin soruşturmasını daha çok Ali Bey’in aklanması için düşünmüştüm. Şimdi insanların aklında her zaman ‘acaba bir kusuru var da affedildi mi’ diye bir endişe kalacak. Ben olsam ayrılırdım. O Ali Bey’in bileceğiiş. Kendisini nerede gördüğünü bilmiyorum” dedi.

LYS sonuçları değerlendirilmeye başladı!

Özcan, 2 haftada tamamlanan LYS’lerin  sonuçlarının okunmasına başlanıldığını, yaklaşık 15 günde bu işlemin tamamlanacağını söyledi. Öğrencilerin ise 20 gün içerisinde sonuçları öğreneceğini ekleyen Özcan, “Bu sefer biraz çabuk bitecek.” dedi.

AA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.