Lucy Film Yorumları

Leon filmini yaratan Luc Besson, yeni filmi Lucy ile karşımıza çıktı. Öncelikle filmin hikayesinden biraz bahsedeyim;
Lucy, oldukça fazla para alarak bunun karşılığında teslimat yapan sevgilisinin ısrarlarıyla kendini bir teslimat içerisinde buluyor. Hızlı bir şekilde bir mafyanın kuryesi olup çıkıyor. Ama beklenmedik bir şekilde midesinin içine konulan uyuşturucu paketi patlıyor ve kanına karışıyor. Bu anlardan sonra teslimat hikayesinden çok insan beyninin kullanılmayan bölümlerinin artık çalışır duruma gelmesi anlatılıyor. Normal bir insan, beyninin yalnızca %10’unu kullanabiliyorken Lucy beyninin %100’ünü kullanmaya başlıyor. Bu üstün güç ne kadar ilgi çekici görünse de gizli bir bilgi dünyasının da kapılarını açıyor.

Filmin hikayesi bilimsel açıdan oldukça iyi ele alınmış. Ama bazı hatalar da görmemezlikten gelinemiyor. Gelecek ile ilgili birçok şeyin haberini öğrenirken basit bir intikam hikayesi bu durumun önüne geçiyor.

Scarlett Johansson filmin başına gelebilecek en güzel şeylerden biri olmuş. Filmde rolünün hakkını çok iyi veriyor. Morgan Freeman gibi başarılı bir oyuncunun ona eşlik etmesi, açıkçası filmi izlemek için izleyici heyecanlandırıyor.

Kısaca Lucy, değişik tarzıyla dikkat çeken, başarılı oyuncuların bulunduğu ve kaliteli bir hikayeye rağmen basit hataların bulunduğu, film boyunca sıkılmadan izleten ama filmin finalinde “daha iyi olabilirdi” diyeceğiniz bir film olmuş

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.