Lazer Epilasyon’un Yan Etkileri

Lazer epilasyon yapacakların özellikle dikkat ettiği bir konudur bu leke konusu.

Acaba lazer epilasyondan sonra ciltte leke iz ve benzeri bir görüntü kalır mı? Lazer epilasyon uygulanan bir kişi bunu merak edebilir. Lazerle epilasyon uygulaması yaptıran birinin kendi cildinde ne gibi değişiklikler olacağını ve herhangi bir yan etki oluşup oluşmayacağını merak etmesi gayet doğaldır.

Uygulanan lazerli epilasyondan sonra kişinin cilt tipine ve hassasiyetine göre değişik tepkiler gözlemlenebilir. Lazerle epilasyonun ardından uygulanan ciltte hafif kızarıklıklar meydana gelebilmektedir.Ayrıca ciltte hafif sıcaklık hissi de hissedilebilir.Bu durumlar oldukca normaldir. Şöyle dememiz de bir sakınca yok esasında saydığımız bu etkiler uygulanan lazer epilasyonun amacına ulaştığını ve ciltte etkili olduğunu gösterebilir bize.

Bu gibi reaksiyonların oluşma nedeni lazerin yaydığı ışının ısısın etkisiyle deri altındaki ince damarların genişlemesi ve cilt üzerine kanın rengini belli etmesidir. Keza lazerle epilasyon uygulamasında epilasyondan etkilenen tüy köklerinde, lazer ışınının ısıya dönüşüp harabiyet oluşturması sonucu bir miktar kızarıklık (eritem) ve kabarıklık (perifolliküler ödem) meydana gelir. Bütün bu durumlar bir süre sonra geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.