Lazer Epilasyon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon konusunda pek çok söylenti var. Kimileri lazer epilasyon hiç zararlı değil diyor. Kimileri de lazer epilasyon çok zararlı, kansere bile sebep oluyor diyor. Ama söylediğimiz gibi bunlar söylenti ve işi uzmanından öğrenmek, ilk ağızdan duymak gerekiyor. Lazer epilasyonun zararlı olması için öncelikle kötü bir merkezde ve bilinçsiz kişilerce uygulanmaması gerekiyor.

Bilinçsiz kişilerin uyguladığı epilasyon elbet de zararlı etkiler gösterebilir.

Lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisi var mıdır, Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra herhangi bir kalıcı iz ya da leke meydana gelir mi ve benzeri birçok soru aklınıza gelebilir.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda görüyoruz :Lazerli epilasyon uygulaması son derece güvenli bir epilasyon metodudur ve cildinizin üzerinde hiçbir şekilde kalıcı iz ve ya leke bırakacak özelliğe sahip değildir.Tabi ki bütün bu söylediklerimiz yöntemine ve kurallarına uygun olarak uygulanmış lazerli epilasyon işlemi için geçerlidir.

Lazerli epilasyonda dikkate edilecek en önemli nokta, epilasyon işlemi sonrasında bir süre güneş ışığına maruz kalmamak ve cilt üzerine alerjen kozmetik ürün sürmemektir.Uzman kişilerce ve cilt tipine uygun lazerle uygulanmış bir lazer epilasyon işleminde, epilasyon uygulaması sonrasında hafif kızarıklıklar ve yanmalar olabilir.Bu durum normaldir ve bir süres onra geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.