Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için güzel bir epilasyon tekniği. Son zamanlarda da oldukça popüler. Önceden az bulunan lazer epilasyon merkezleri artık yaygın ve her ilde lazer epilasyon yaptırmak mümkün. Lazer epilasyon dikkat edildiği taktirde zararlı sonuçlar doğurmayacak, kolay ve etkili bir epilasyon yöntemi.

İstemediğiniz kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon uygulaması ile epilasyon yaptırdınız. Lazer epilasyonun öncesinde olduğu gibi, sonrasında da uymanız gereken bir takım kurallar vardır.Bu kurallara uymak suretiyle yaptırdığınız epilasyon uygulamasının etkinliğini desteklemiş olacaksınız.

Öncelikle epilasyon işleminizin bitiminden sonra 3 gün boyunca güneş ışığına çıkmamalısınız. Güneş ışığı gibi aynı zamanda solaryum gibi bronzlaştırıcı ya da yakıcı uygulamalardan da kaçınmalısınız.

Bildiğiniz üzere lazer epilasyon uygulaması gerektiği taktirde seanslar halinde uygulanmaktadır. Bu seans sonlarında ve seans aralarında güneşte ve solaryumda yanmak sonraki seansı olumsuz etkileyebilir veya geciktirebilir. Epilasyondan hemen sonra ılık bir duş alabilirsiniz, burda dikkat etmeniz gereken peeling ,sabun ve benzeri uygulamalardan kaçınmak olmalıdır.

Yüz ve çene gibi bölgelerde tüyler çok ince olduğu için seans araları uzayabilir ve seans sayısı 10′a kadar çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.