Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon, değişik lazer teknolojileri kullanılarak vücuttaki istenmeyen tüylerin epilasyon yapılmasıdır en basit anlatımıyla.

Burada amaçlanan lazer ışını sayesinde tüy köklerini öldürmek ve birdaha tüy çıkmasını engellemektir. Her cilt rengine göre,farklı lazer teknolojisi tercih edilir.Lazer ışınının cilt tarafından kabulü ve tüyün onu emip, tüy köküne dek aynı ısı ile ulaşması çok önemlidir.

Lazer ışını tüy köküne başarılı bir şekilde ulaşırsa ve kökü istenildiği gibi tahrip ederse, kök olmayacağı için o bölgede bir daha tüy çıkmaz. Bu durum kişinin cilt yapısına ve hormon hareketlerine de bağlı olmakla beraber kimi durumlarda kökler uzun bir zaman sonra tekrar canlanmaktadır.

Bazen de lazer epilasyonun hemen sonrasında tüyler tekrar çıkar. Ancak daha önce lazere maruz kalan bu tüyler tahribat yaşadığı için tek lazer seansında bile yine onlardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasına karar veren kişi, en az 1 ay öncesinden cilt rengini doğala döndürmelidir.Yani eğer siz güneşten yanmış bir cilde sahipseniz cildiniz başarılı bir lazer epilasyon uygulaması için doğal renginde olmalıdır.Lazer ışınından gereken faydayı sağlamak için cildiniz ne kadar açık renkse o kadar iyi olacaktır elde ettiğiniz sonuç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.