Küçük Banyoları Daha Ferah Gösterecek 5 Tüyo

Geniş ve bir o kadar da ferah bir banyoya sahip olmak elbette herkesin hayalidir. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumda iş başa düşüyor ve küçük bir banyoyu daha ferah göstermek için neler yapabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Aslında bunu sağlamak sandığınız kadar zor değil. Sadece birkaç basit değişiklik yapmanız durumunda daha geniş bir banyo görünümü elde edebilirsiniz. Neler yapabileceğinize birlikte göz atalım!

  1. Doğru Aydınlatma

Önceliğiniz mutlaka aydınlatmayı yenilemek olmalıdır. Doğru aydınlatma ile kolaylıkla daha geniş bir banyo izlenimi yakalayabilirsiniz. Tavan için doğal ışık sunan bir lamba modeli seçmeniz gerekiyor. Ancak banyolarda sadece tavan aydınlatması yeterli değildir. Aynı zamanda ayna üzeri için de bir aydınlatma sistemi kurmanız gerektiğini belirtelim. Böylelikle ışık ihtiyacını en doğru şekilde karşılamış olacaksınız.

  1. Açık Renk Tonları

Banyonuzda özellikle zemin ve duvarlarda mutlaka açık renk tonlarını kullanmanız gerekir. Beyaz, bej ya da krem rengi gibi açık tonların banyonuzda daha ferah bir atmosfer yaratmanızı sağlayacağından emin olabilirsiniz. Seramiklerde yoğun desenli modeller yerine daha sade ve olabildiğince minimum desenli olan modellere yönelmeye çalışın.

  1. Banyo Organizerleri

Pek bilinmiyor olsa da dağınıklık da ortamın daha küçük görünmesine yol açar. Bu durumda yapmanız gereken elbette banyo için tasarlanmış olan organizerleri kullanmanız olacak. Daha düzenli ve dolayısıyla daha ferah bir banyo görünümü elde etmek için bu ürünleri mutlaka kullanmalısınız.

  1. İşlevsel Banyo Mobilyası

Fonksiyonel banyo mobilyaları seçimi yapmanız da önemli bir adım! Geniş mobilya modelleri yerine yüksek ancak dar olan mobilya modellerini seçerseniz alanı daha verimli bir şekilde kullanmış olursunuz. Artık tavana kadar uzayabilen banyo mobilyalarının da üretildiğini unutmayın.

  1. Aynalar

Elbette banyo aynası kullanımı da ortamın ferah görünmesi için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Banyonuzda şık ve genel stile uygun bir ayna modeli kullanmak isterseniz VitrA internet sitesine uğrayın. Birbirinden şık ayna modellerini her yönüyle inceleyebilir ve şahane seçimler yapabilirsiniz. Aynalar ortamın daha geniş görünmesinin yanı sıra daha ferah bir izlenim yaratma noktasında her daim imdada yetişen objelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.