KPSS 2013 Yorumları

Kamuda yerleştirme için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün yapılıyor. Biz de herseydenbirsey.com olarak KPSS 2013 yorumları başlığı altında sınav hakkında yorumları birleştirmek istedik.

Peki KPSS yorumlarını neden okumalıyız? Bu yorumlar önemli midir?

  • Öncelikle belirtelim ki sizin de bildiğiniz üzere yerleştirmede önemli olan sıralamadır. Sınavınız kötü geçmiştir ancak diğer adayların daha da kötü geçmiştir. Sizin sıralamanız düşük olur ve atanma şansınız artar.
  • Psikolojik olarak rahatlarsınız. Sınavınızın kötü geçtiğini varsayarsak buradaki yorumlarda da genel olarak sınavın zor olduğu kanısına varırsanız içiniz rahatlayabilir. 🙂
  • Yorumlara bakarak az çok sıralamanızı kestirebilirsiniz. Bu da şimdiden yazacağınız tercihleri etkileyebilir.

Bunların hepsinden önce herseydenbirsey.com olarak sınavınızın dilediğiniz gibi geçmesini umuyor, başarılar diliyoruz. 🙂

KPSS 2013 A grubu ve Öğretmenlik Sınavı yorumlarınızı alt kısımdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. Yorumlar ile hem fikir alışverişinde bulunur hem de diğer adaylara bilgi verebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere KPSS 5 oturumda tamamlanacak.

Bunlardan 1.si 6 Haziran 9.30’da başlayan Genel Kültür – Genel Yetenek sınavı idi.

2.si ise yine 6 Haziran 14.30’da yapılacak Eğitim Bilimleri Testi.

Yarın yani 7 Haziran’da ise sabah 40’ar soruluk hukuk, iktisat, işletme, maliye ve muhasebe testleri, Pazar öğleden sonra da yine 40’ar soruluk çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ile uluslararası ilişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.

14 Temmuz 2013 tarihinde ise sadece 15 öğretmenlik branşına yapılacak olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) yapılacaktır.

2 Yorum

  1. bb89bb Cevapla

    Kpss genel kultur ve genel yetenek sorulari zor degildi fakat surenin yetismesi mumkun degil.. ben sadece 80 soru yapabildim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.