Koronavirüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Vitaminler

Koronavirüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Vitaminler Hangileri

Koronavirüse karşı bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler hangileri? Salgın dönemi içerisinde olduğumuz bu günlerde herkes bağışıklık sistemini güçlendirmek için çeşitli yollara başvuruyor. Gerekli olan vitaminleri alırken ve özelikle de kronik hastalığı olan kişiler, bu ürünleri tüketmeye başlamadan önce mutlaka hekime danışması gerekir. Birçok hastalıklara karşı korumak için sadece koronavirüs döneminde değil, her zaman bağışıklık sistemini güçlü tutmak gerekir.

Bu yazımızda vücut direncini güçlendiren ve aynı zamanda yardımcı olan gıdalara yer vermeye çalışacağız. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişiler, birçok hastalıklara karşı dirençli olur ve bu yüzden de bağışıklık sistemini güçlendirmeye özen göstermemiz gerekir.

Koronavirüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek

Bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler;

Koronavirüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Vitaminler

Koronavirüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Vitaminler

A ve E Vitamini

A ve E vitamin değerlerini koruyarak bağışıklık sistemini güçlendirmek oldukça kolay! Balık, süt, yumurta, portakal, yeşilbiber, havuç, ıspanak ve kayısı gibi meyveler A vitamini bakımından güçlü antioksidan olarak bilinir. Önerilen düzeyde tüketilmesi bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

C Vitamini

Vücutta bulunan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olan C vitamininin düzenli bir şekilde tüketilmesi önerilir. C vitamini bakımından zengin olan; maydanoz, tere, roka, karnabahar, yeşilbiber, portakal, limon, mandalina, ıspanak gibi besinler tüketilmelidir.

D Vitamini

Son dönemlerde adından oldukça fazla söz ettiren D VİTAMİNİ; bağışıklık sistemini güçlendirirken, kemik yapısını da koruma altına alıyor. Depresyona karşı savaş açması da en bilindik yararlarından biri olup, insülin direncinin de önlenmesine katkı sağlıyor.

K Vitamini

K vitamini; kalp ve kemik sağlığını korumada büyük rol oynuyor. Yağda çözünen önemli bir vitamin olarak karşımıza çıkan K vitamini, beyin fonksiyonlarını da koruma altına alır ve aynı zamanda kansere karşı en iyi koruyucu olarak da bilinir. Sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmak istiyorsanız, mutlaka K vitamin değerlerini korumanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.