Körler Neden Kanser Olmaz?

İngiltere’nin Newcastle Üniversitesi’nde görev yapan Türk doktor Tevfik Dorak’ın tıp dünyasına literatürüne geçmiş birçok bulgusu var. Bunlardan bir tanesi de körlerin kansen olma oranının 0’a yakın olması.

Dorak, Melatonin hormonunun gece karanlıkta salgılandığını hatırlatarak şu uyarılarda da bulunuyor; ” Karanlık bir yerde uzun ve düzenli uyku bu hormonu ve kansere bağışıklılığı artırıyor. Körlerde kanser riski bu yüzden az. Küçükken annelerimiz “uyusunda büyüsün…” diye boşa demedi. Uyuyan vücut dinlenir, yenilenir.

Bu melatonin hormonu ise gece 23.00 ile 04.00 arasında salgılanır ve vücudun kansere karşı savunmasını güçlendirip, yaşlanmayı geçiktirir. Bu hormon gece ve bütün teknolojik aletlerin fişi çekildiğinde üretilmeye başlıyor. Yani televizyonu, lambayı kapatmış olmak ta yetmiyor. Fişleri çekip, hatta mümkünse sigortaları indirmeniz gerekiyor.

Çünkü melatoninin ışıksız ortamda önemli ölçüde salgılandığı ancak ışık açıldığında hormonun azaldığı tespit edilmiştir.

Peki hangi bitkilerde var bu melatonin? Vişne, lahana, badem, fındık türü besinler melatoninden yönünden zengin.

Çocuklarınız ve siz uyurken lütfen ışığı kapatın.

UNUTMAYIN! Körlerin kanser olma oranı 0’a yakındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.