Köpeğe Mahkeme’den Recm Cezası

Öncelikle bilmeyenler için recm kelimesinin anlamını belirtmek gerekir sanırım. Recm, canice öldürmek, taşlayarak öldürmek, üzerine taştan bir duvar düşürmek gibi anlamlarda kullanılır.

Olaya gelecek olursak İsrail’de bir dini mahkeme bir köpeğe recm cezası verdi. Dayanakları ise 20 yıl önce hakimlerine hakaret eden bir avukatın reenkarnasyonu olarak köpek halinde mahkeme salonuna girmesi.

Bir internet haber sitesi Ynet, bir sokak köpeği birkaç hafta önce aşırı dinci bir mahalle olan Mea Şearim’in mahkeme salonuna girdi. Hakimleri ve şikayetçileri korkutan köpek, kovalanmasına rağmen binadan çıkmadı.

Yine habere göre 20 yıl önce bir avukat, hakimler ile tartışmıştı. Yeniden köpek olma bedduasını hatırlayan bugünkü hakim, salondan çıkmayan köpeğe recm cezası verdi.

Köpeğin cezayı uygulaması için çocukların çağrıldığını söyleyen haberde, köpeğin daha sonra kaçtığı belirtildi. Bir hayvan hakları derneği yetkilisi de bu ceza hakkında şikayette bulundu.

Son olarak eklemek gerekirse Yahudilik inancında ruhlar başka bedenlerle tekrar dünyaya geliyor.

 

AA

1 Yorum

  1. İbrahim TUNA Cevapla

    Biraz merhamet saçma sapan inançları var, hayvana yazık, kimler bu kararı veriyorsa küçük bir taş onun kafasına atmak lazımki acıyı hissetsin. o Hayvan hesap gününde hakkını o kararı verenden alsa gerek. Kişi yaptığını çekmeden ölmezmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.