Kolay Fransız Manikürü(French) Yapımı

Kızların oje sürmede artık kendilerini aştığını biliyorum. Ama şu  Fransız manikürünü yapmak için harcadığınız çabayı biliyorum. Peki bunun daha kolay bir yolu yok mu? Elbette var.

Bu durumun üzerinde sayısız denemelerden sonra kusursuz bir şekilde yapabileceğiniz ufak hileler keşfettim.

Nedir bu hileler? Neden bahsettiğimi anlamak için adımları takip edin.

Başlamadan önce tüm malzemeleri toplayın.

  • Beyaz oje
  • Seçtiğimiz beyaz ojenin daha açık rengi olan bir beyaz oje
  • Yara bandı
  • Aseton
  • Kulak temizleme çubuğu

Tırnaklarınızın temiz olduğundan emin olun. Yara bandını alın ve (yuvarlak kenarlı yara bandı kullandığınızdan emin olun) bandın iki ucunu birbirinden ayırın.

Yuvarlak kenarı tırnak üzerinde hizalayın ve boyamak istediğiniz kadar tırnak bırakın. Bandın sıkıca tırnak üzerine yapıştığından ve köşelerinin tırnağınızın etrafına uygun olarak itildiğinden emin olun.

Ucunu boyayın. Önce tamamen kurumasını bekleyin. Sonra yavaşça sıyırarak bandı çıkarın. Tırnaklarınızın hepsine bu işlemi uygulayın. Hepsi kuruduğunda en üst kata açık beyaz ojeyi sürün. Kulak temizleme çubuğuna da aseton damlatıp taşırdığınız yerleri temizleyebilirsiniz.

Ve hepsi bu kadar! Sadece yara bandı kullanmak zorunda değilsiniz. Kenarı yuvarlak ve yapışkan bir cisim de işimize yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.