Kod Adı: KOZ Film Yorumları

Kod Adı: KOZ, daha vizyona girmeden fragmanlarıyla ses getirmeyi başarmıştı. Filmin yapımcısı Uğur Yalçınkaya, Kod Adı: KOZ için devlet düşmanlarının gerçek yüzünün anlatıldığı bir film açıklamasında bulunuyor.

Filmin bir tuhaflığı var ki, izleyen herkesin gözüne çarpacaktır. Film başlamadan önce anlatılanlar hayal ürünüdür diyerek gerçeklik payı bulunmadığı savunuluyor. Ama filmin genel hikayesine baktığımızda gerçekte var olan karakterlerin de hayatlarına değinildiği görülüyor. Bu maalesef film için büyük çelişki yaratıyor.

Film, gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonları, Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer başka çözüme ulaşmamış cinayetleri de hikayesine katmış. Şunu söylemeliyim ki film daha yapım aşamasındayken çok heyecanlanmıştım. Daha sonra fragmanını izleyince beklentim biraz düşüşe geçmişti. Çünkü oyuncular kafamda hayal ettiğim gibi değildi. Kalabalık bir oyuncu kadrosu olmasına rağmen filmde birçok oyuncu emanet duruyor.

Kod Adı: KOZ, Kurtlar Vadisini anımsatan olaylarıyla, gündemdeki olaylardan biraz uzaklaşmak isteyenlere tavsiye edilmeyecek bir film. Hani bir hafta sonu sinema keyfi yapmak isteyenlere tavsiye edilen filmler vardır ya, bu film tam tersi bir etki yaratıyor. Çünkü film her akşam haberlerde izlediğimiz, gazetelerde okuduğumuz gündem olaylarını ele alan, ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemediğimiz kafa karıştıran bir film. Kod Adı: KOZ, aynı zamanda Recep İvedik’in rekorunu da kırmayı hedefliyormuş. O rekor kırılır mı bilmem ama, günlük hayatımızdaki siyasi çatışmaları bir de sinemada izlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim…

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.