Kod Adı: K.O.Z Filmi ( Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ölümü)

Aylardır sinemaya uyarlanması beklenen film’in ilk fragmanları yayınlanmaya başladı. 17 Aralık’ta gösterime girmesi beklenen film’in herkesi şok etmesi planlanıyor. Üzerine derin araştırmalar yapılan ve gereken bilgiyi izleyicisine doğru bir şekilde aktarmak için yapımcı ve senaristler dikkatle bu iş üzerinde çalıştılar.

Hakkında hiçbir bilgi olmayan, yanlış duyumlarla etkilenen ve tepki gösteren halk için yapılabilecek en iyi belki de en kötü bir yol olacak belki. Çünkü objektif bir gözden bakılarak çekilmiş olan bu filmde, Muhsin Yazıcıoğlu için algısı olumlu olan destekçilerini kızdırabilecek durumlara kapı aralayacak gibi.

Hayatını siyasete adayan ve bununla mücadele vermiş ve sonunda da şüpheli bir ölümle yaşamı son bulan büyük bir insanın hayatının film yapılması çok mutlu edici bir haraket.  Öyle ki bir sürü yapılan gereksiz hayat hikayeleri varken bu izleyiciye çok samimi gelecek diyebilirim. Neden, nasıl, kim tarafından böyle bir duruma maruz kaldı? İşin içinde kimler vardı? Hepsi bir bilinmezlik içerisinde olduğu için sonuca odaklı bir film. Eğer ki sonunda beklenen reaksiyonu izleyiciden alırsa senenin ve önümüzdeki seneye kadar iz bırakacağından da eminim.

Kendisi öyle donanımlı öyle dopdolu bir insandır ki Süper Vali” lakabı ona boş yere takılmadı ve eminim ki hayatı bir değil birkaç film olabilecek kadar eser de verebilir.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği kazada ve kaza sonrası tüm yaşananları konu alan filmin fragmanlarında şöyle söylemek gerekirse göze batan bilgi “hoca” şeklinde hitap edilen bir kişi olduğu. Yani “paralel yapı” bu filmde oldukça ön planda.

İşte o Fragman:

http://www.youtube.com/watch?v=sbZQQigN1HY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.