Kocan Kadar Konuş: Diriliş Film Yorumları

Yeni yılın en güzel hediyesi kuşkusuz Kocan Kadar Konuş: Dirilişin vizyona girmesi oldu. Şebnem Burcuoğlu’nun kitabından beyazperdeye uyarlanan film, Diriliş ile kaldığı yerden devam ediyor. İlk film büyük beğeniyle karşılanıp bir de kitabın 2. si yayınlanınca filmin devamı için çekimler hemen başlamış oldu.

Kocan Kadar Konuş, birçok romantik komedi filmlerine başka bir boyut getirmiş, samimiyeti ve gerçekçiliği ile herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Hem oyuncular hem de yazarın güçlü kaleminin payı büyük elbette. İlk filmin sonunda hatırlayacağınız gibi Efsun ve Sinan asansörde romantik bir an yaşamış, Efsun çocukluk aşkı Sinan’a evlilik teklifi etmişti. Diriliş filmi de kitaba oldukça sadık kalarak asansörün düşmesiyle yaralanan iki aşığın hastanede gözlerini açmasıyla başlıyor. Bu defa Sinan’ın da ailesi işin içine giriyor ve evlilik hazırlıkları tam anlamıyla başlamış oluyor.

Ezgi Mola yine bütün filmin yükünü üstüne alarak ön plana çıkmayı başarıyor. Murat Yıldırım’ı da ilk filme kıyasla daha fazla görebiliyoruz. Ayrıca Sinan’ın babaannesi olarak Hümeyra’nın filmde yer alması nokta atışlardan biri olmuş. Çünkü kitabı okuduğunuzda aynı onun gibi bir karakter gözünüzde canlanıyor. Bir de Enis Arıkan’ın canlandırdığı Gay Mehmet karakterinin rolünün arttığını görüyoruz. Gerçek hayatta da çok iyi arkadaş olan Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın filmde de bu samimiyeti oldukça hissediliyor.

Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Efsun’un evlilik yolunda yaşadığı bütün sıkıntıları konu alıyor. Hiçbir istediğinin olmaması, her konuda herkesin bir fikir sahibi olması ve Efsun’un “sevdiğim adamla evleneyim de her şeye razıyım” halleri derken o da bir yerden sonra tüm bu yaşananlara dayanamıyor. Peki Efsun ve Sinan mutlu sonu görebiliyor mu? Orası da sürpriz olsun…

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.