Kocan Kadar Konuş 2: “Diriliş” Çıktı!

Şebnem Burcuoğlu’nun 2. kitabı Kocan Kadar Konuş Diriliş, dün itibari ile raflardaki yerini aldı. İlk kitapta çok sevilen Efsun’un hikayesi kaldığı yerden devam ediliyor.

Çıktığı günden itibaren çok satanlar listesine giren Kocan Kadar Konuş, Şebnem Burcuoğlu’nun ilk kitabı. Kitap özellikle sosyal medyada büyük ilgi görünce öyküyü filme uyarlamak için adımlar atılmaya başlanmıştı. Yazarımız da son olarak BKM ile anlaşarak kitabını beyazperdeye taşımaya karar verdi. Hikayeyi senaryoya dönüştürme işini de yazarın kendisinin üstlenmesiyle, ortaya kitaba %100 sadık kalınarak uyarlanmış bir film çıkmış oldu. Başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın yer aldığı film 20 Mart’ta vizyona girmişti.

Kocan Kadar Konuş, 30 yaşına gelmiş, aşktan yana yüzü gülmemiş ve ailedeki kadınlar tarafından evlilik baskısı yaşayan kendi halinde sade bir kız olan Efsun’un hikayesini anlatıyor. Yıllar sonra çocukluk aşkı Sinan’la karşılaştıktan sonra bu zamana kadar hiç uygulamadığı yeni taktiklerle ona yaklaşmaya çalışır. Sinan, Efsun’u eski lise yıllarındaki gibi bulacağını umarken, Efsun çoktan klasik Türk kızı moduna girmiş ve biricik aşkı Sinan’ı kaybetme yolunda ilerlemiştir. Efsun’un Sinan’a asansörde evlenme teklifi etmesiyle biten ilk kitap, kaldığı yerden devam ediyor…

Kocan Kadar Konuş 2 Dirilişten alıntıdır:

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak OLMADIĞINI anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak. Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.