Kitap Tavsiyesi – İnsan Mühendisliği

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bir kitap tavsiye etmek istedim ve bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Kitabımızın Adı: İnsan Mühendisliği
Kitabın Yazarı: Nüvit Osmay
Kitabın Türü: Kişisel Gelişim

Kitabın ilk baskısı 1968 yılında “İnsan ve Mühendislik” adıyla yayımlanmış ve bundan 15 yıl sonra kitap herkes tarafından okunmuş, beğenilmiş ve başucu kitabı olmuştur. Kitabın adı bu yüzden değiştirilmiş ve “İnsan Mühendisliği” olmuştur.

Şu anda bir kitapçıya gittiğinizde ve kişisel gelişim kitabı almak istediğinizde rafların resmen çöplük olduğunu ve yazarların amacının para kazanmak olduğunu anlayabilirsiniz. Bu tabii ki benim yorumum fakat bir çok kişisel kitabını okudum ve içlerinde tek beğendiğim kitap bu oldu.

Kitabın ismi aslında çok fazla teknik duruyor. İlk bakışta sadece mühendisler için yazılmış gibi geliyor ama kitabın içeriği gerçekten herkese hitap ediyor. Kitap insanlar arası ilişkilerden, insanları yönetmeye ve iyi bir lider olmaya kadar bir çok şey içeriyor. Kitabın basım yılına baktığınızda dili ağır diyebilirsiniz ama okuduğunuzda yanılacaksınız. Çok çağdaş ve yalın bir dille yazılmış bu kitabı tekrar  tekrar okumak için başucunuzdan ayıramayacaksınız.

Kitabı okurken bir süre sonra önemli yerlerin altını çizmeye ve bunları tekrar tekrar okumaya karar verdim. Kitabı bitirdikten sonra sayfaları geriye çevirip baktığımda kitapta her sayfada altını çizdiğim bir yer olduğunu fark ettim. Hayat karşısında insanın kendisi ve çevresini ortaya koyan bu kitabı okuduysanız ya da okumaya karar verdiyseniz, kitabı bitirdikten sonra yorumlarınızı bekliyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.