Kirpik Uzatma Yöntemleri

Çoğu kadın günlük hayatta kirpiklerini rimel ya da kirpik kıvırıcı kullanarak olduğundan daha uzun ve hacimli göstermek isterler. Ancak esas olan kirpikleri besleyerek doğal olarak daha uzun ve sağlıklı görünmelerini sağlamaktır. Kirpik uzatmak aktarlarda veya marketlerde kolayca bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak kolayca başarabileceğiniz bir uygulamadır.

Saf zeytinyağı sağlıklı kirpiklerin en büyük dostudur. Gece yatmadan önce kirpiklerinizin uçlarına parmağınızla zeytinyağı yedirebilir ya da günlük olarak kullandığınız rimelin şişesine 1-2 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. Yağ kirpiklerinizin köklerini besleyerek zayıf olanların dökülmesini, yerlerine daha sağlam ve güçlü kirpiklerin uzamasını sağlayacaktır.

Yağlarla uygulayabileceğiniz bir diğer kirpik bakımı uygulaması ise yalnızca birer çay kaşığı hint ve badem yağı içeriyor. Bu iki doğal yağı karıştırıp 14 gün boyunca hiç aksatmadan kirpiklerinize sürüp yarım saat bekletirseniz sürenin sonunda farkı rahatlıkla görebileceksiniz.

Kirpik uzatmak için zahmete girmek istemiyorsanız kuaförlerde yapılan kalıcı takma kirpik uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu uygulamada takma kirpiklerinizin rutin bakımının üç haftada bir aksamadan yapılması gerekiyor ancak bunun karşılığında ister rimel sürün, ister gözlerinizi ovalayın takma kirpikleriniz hiçbir şekilde dökülmüyor ve formlarını kaybetmiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.