Kırmızı Film Yorumları

Başrollerinde Cemal Hünal ve Leyla Göksun’un yer aldığı Kırmızı filmi Cuma günü vizyona girdi. Filmde genel olarak romantik tema hakim olsa da, ikinci yarı itibariyle gizem türünü de hissettiriyor. Kırmızı, Umut ile Aslı çiftinin üzerinden ilerliyor. Umut, Beyoğlu’nda sekiz katlı binanın bir katında yaşamakta ve istediği filmi çekebilmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu apartmanda sadece kendisi ve kapıcılar yaşamaktadır. Bir gün  sevgilisiyle birlikte tanışma yıldönümlerinin 1. senesini kutladıktan sonra eve dönerler ve güzel vakit geçirmeye devam ederler.

Filmin gizem unsurlarını oluşturan sahneler tamda bu esnadan sonra başlar. Umut ve Aslı uyumayı düşünürken salonda kırmız bir bavulun olduğunu fark ederler. İkisi de bu bavulun kendilerine ait olmadıklarını söyledikten sonra olay tuhaf bir hal almaya başlar. Asıl tuhaflık ise bavul açıldıktan sonra yaşanır. Bavulu açan çift, şaşkınlık içerisinde kalırlar. Filmin büyüsünü bozmamak için daha fazla detay vermeyeyim. Bavulun içinde ne olduğunu merak ediyorsanız filmi gidip izleyin 🙂

Filmi gizemli yapan detaylar; Beyoğlu’nda yıkık dökük bir apartman, o binada tek başına komşuları bile olmadan yaşayan bir adam ve nerden geldiği belli olmayan kırmızı bir bavul.  Sevişme sahneleriyle dikkat çeken bir filmde Cemal Hünal’ı gördüğümüzde, karakter olarak pek benzemese de Issız Adam’ı aklımıza getiriyoruz. Özellikle sadece fragmanı görüp yorum yapıyorsak “bu adam da hep aynı rollerde” demekten kendimizi alamıyoruz.

Kırmızı, genel olarak iki kişiden ibaret olan, romantizm dışında daha çok gizem türünde, orta halli bir film. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.