Kırık Çember (The Broken Circle Breakdown)

Kırık Çember (The Broken Circle Breakdown), kızları kanser olan Didier ve Elise çiftinin bu süreç içinde yaşadıklarını anlatıyor. Ayrıca tanışma dönemlerinden sonraki geçen süreden de bahsediyor. Film konu itibari ile Aşk ve Küller filmine benziyor. Aynı oradaki gibi kötü yaşamları olan bugün ile çok mutlu oldukları o eski hayatlarından kesitler izliyoruz. Film bir öncesi ve bir sonrası şeklinde gelgitler yaşatıyor. Evlilik ve ayrılık aşamalarına kadar değişik bir yöne doğru ilerliyor.

Didier ve Elise çok farklı olmalarına rağmen birbirlerine çok aşık olurlar. Didier romantik olmasının yanında Ateist, Elise ise dövmeci ve onun aksine dindar bir kişiliktir. Kızları kansere yakalandıktan sonra aşkları, aralarındaki bu farkları örtmeye yetmemeye başlıyor.

Bu süreç içinde evlilikleri de yolunda gitmemeye başlıyor ve her şeye rağmen ayakta kalmaya çalışıyorlar. Ama çiftlerden birinin Ateist, diğerininse inançlı biri olması bu durumu biraz zorlaştırıyor.

Filmin son anlarında ise Didier’in patlama noktasını izliyoruz. Bu geri dönüşü olmayan bir yoldur. İnsanın kendisini kaybettiğinde kimlere zarar verebileceğini görüyorsunuz. Yaşam ve ölüm hakkındaki düşüncelerinizi size tekrar düşündüren harika bir film. Hem dram türünde hem de romantik tarzda bir film izlemek isteyenlere bu film tavsiyemdir.

İyi seyirler…

Kırık Çember (The Broken Circle Breakdown) filminin fragmanı: