Kimler Meme Küçültme Ameliyatı Yaptırabilir?

Son yıllarda  meme küçültme ameliyatı çok daha fazla gündeme gelmeye başladı.  Olması gerektiğinden daha büyük ebatlarda olan memeler sırt ağrısı, boyun ağrısı ya da bel ağrısı gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için uygulanan estetik ameliyat meme küçültme ameliyatı olarak adlandırılıyor. Sık doğum yapmak ya da kilo alıp vermek ile çeşitli nedenlere bağlı olarak memelerde büyüme meydana geldiğinde bu ameliyattan faydalanılabilir.

En çok merak edilen sorulardan biri de meme küçültme ameliyatı için hangi şehrin tercih edilmesi gerektiği oluyor. Ankara meme küçültme ameliyatı yapılan kentlerden biridir ve başkentte bu operasyon Dr. Serdar Yüce gibi  son derece başarılı olan doktorlar tarafından gerçekleştirilebiliyor.  Ankara’da yaşayanların meme küçültme ameliyatından faydalanmak için farklı bir şehre gitmesine gerek kalmıyor. Yaşadıkları şehirde ameliyattan faydalanarak sırt ağrısı ya da boyun ağrısı gibi çeşitli problemlerden rahatlıkla kurtulabilirler.

18 yaşından büyük olan ve ameliyata engel bir sağlık problemi bulunmayan herkes meme küçültme ameliyatından faydalanabilir. Fakat hamilelik ve emzirme dönemlerinde cerrahi operasyon yapılması sakıncalıdır. Bu nedenle yeni doğum yapanların ve emzirme dönemi henüz tamamlanmayanların bir süre daha beklemesi gerekiyor.  Meme küçültme ameliyatı ile memelere istenen her türlü görünüm kazandırılabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle operasyonun genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim.  Bu nedenle hastanın operasyon esnasında acı ya da sızı hissetmesi engelleniyor.  Genel anestezi uygulamasının ardından ameliyata başlanıyor ve daha önce planlanan yerlerden kesi uygulanarak fazla deri ile fazla doku vücuttan tahliye ediliyor. Ardından kesi uygulanan yerlere dikiş atılıyor. Böylelikle ameliyat tamamlanmış oluyor. 

Meme küçültme ameliyatının ardından iz kalıp kalmayacağı da merak edilen bir diğer konudur.  Ameliyatın ardından hafif de olsa bir iz kalması son derece normaldir. Bu iz zamanla daha da belirsiz bir hal alır ve aynı zamanda ten rengine bürünür. Görünümü zamanla daha da belirsizleşir. Dr. Serdar Yüce’nin internet sitesine tıklamanız durumunda konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu sayede meme küçültme ameliyatına dair aklınızda hiçbir soru işareti kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.