Kickstarter’dan Hot Watch Akıllı Saat

Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear piyasaya henüz çıkmış olabilir. Ancak Kickstrarter Samsung’dan önce akıllı saati için çalışmalara başlamıştı. Firma 2013 yılının sonlarına doğru akıllı saatini piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Peki, Kickstrarter akıllı saatinin özellikleri nedir? Aslında piyasada pek çok akıllı saat bulunuyor. Ancak bunların özellikleri sınırlı. Akıllı telefonla kablosuz bağlantı kurup, gelen arama ve bilidirmleri göstermekten öteye pek işlevleri yok. Ancak Kickstrarter’in süreceği Hot Watch kolunuza yerleşmiş iletişim istasyonu olarak çalışıyor. İsterseniz kolunuzdan arama yapabiliyor, SMS yazabiliyorsunuz. Ancak bunlardan daha önemlisi ise Hot Watch-ink(mürekkep) teknolojisi ile çalışıyor. Yani ekranı çok enerji tüketmiyor. Haftalarca kolunuzda taksanız bile şarj ihtiyacı duymuyor. Harekete karşı duyarlı olan saat, eliniz salladığınızda konuşmayı sonlandırıyor. Elinizi farklı şekler de salladığınızda ise aramayı reddediyor ya da kabul ediyor. Akıllı saatinizi yüzünüze çevirdiğinizde ise ekran ışığı açılıyor ve tekrar çevirdiğinizde ekran ışığı kapanıyor.

Hot Watch’in özellikleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Sesli komutları tanımaya ve sesle mesaj yazmaya da imkân veriyor. Akıllı saatin fiyatı Amerika’da 119 dolardan başlıyor ve ilk üretimin 2013 Aralık ayında olması bekleniyor. Fakat Türkiye’den saati satın alamıyorsunuz. Kickstrarter Türkiye’den proje ya da bağışçı kabul etmiyor. Ancak ürünün web sitesini takip ederek belki sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.