Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın

Manikür işlemi maddi açıdan masraflı olabilir ama temiz ve bakımlı eller için çok önemlidir. Kendi evinizde manikür yapmak sizi paradan tasarruf ettirir. Evde yapabileceğiniz kolay manikür için basit adımlar:

Temiz tırnaklar: Bir aseton kullanarak ojeyi çıkarmak başlıca işlemlerdendir. Tırnak üzeri temiz olmalıdır. Eski bir diş fırçası ve sabun yardımıyla durulayın.

Tırnağı kesip törpülemek: Eğer tırnak fazla uzun ise törpülemek yerine tırnak makasıyla kısaltabilirsiniz. Bakımlı eller için kısa tırnak, temiz ve bakımlı görünür. Tırnak törpüsünü her zaman aynı yönde uygulayın. İleri geri uygulama tırnağa zarar verebilir.

Tırnak etleri: Tırnak etlerini geriye doğru itin. Vücudunuza bakterilerin girmesini  engellemek için tırnak etlerini kesmeyin. Tırnak etleriniz kurumuş ya da kötü durumda ise, ölü deriyi yumuşatmak için manikür yağı kullanabilirsiniz.

Nemlendirmek: Yumuşak ve pürüzsüz eller için, her zaman el kremi kullanın. Gün içerisinde yeniden kullanmak için çantanızda bir krem taşıyabilirsiniz. Manikürden önce, kuru ve ölü deriyi nemlendirmek çok önemlidir.

Oje uygulayın: Her zaman oje sürülmeli gibi bir kural yoktur. Bir oje uygulamadan önce ince bir kat sürün. Daha sonra bir kat daha uygulayın. Uzun süreli manikür için bir kat daha ya da sabitleyici kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.