“Kedi Özledi” Güldürüyor mu?

Kedi Özledi, bir Mustafa Şevki Doğan filmi. Ayrılık hikayesini komediye dökerek anlatılan melodramatik bir film.

Kedi Özledi…

Aşk, fedakarlık ve sadık kalmak gibi konuların işlendiği film, çoğunlukla güldürse de yer yerde duygulandıran bir film. Burak Aksak’ın da dediği gibi “hüzün, mizahın hamurudur.” Yani kısaca bu ikisi birbirini beslerse ortaya çok güzel şeyler çıkabilir. Bu filmde samimi ve güldüren bir film olmuş. Ekrana yansıyan görüntülerde insanlar kendilerinden bir şeyler bulabilirler.

Kedi Özledi filminin özetle konusu şöyle;

İki aşık çiftin aralarında ki sorunları çözmek için bir kediyi aracı etmesi anlatılıyor. Kıymet ve Kadir, uzun süredir birlikte olmalarına rağmen, Kadir’in arkadaşlarının çapkınlarından dolayı sorunlar ortaya çıkar. Gelinen nokta ise karmakarışık içinden çıkılmayacak bir hal alır.

Filmin ana teması; bir erkeğin aşık olmasına rağmen şu lanet aldatma meselesine teslim olması!
Beraberinde gelen hatalar zinciri… Filmde hiçbir yere gönderme yapmadan, karakteri sorgulamadan sadece yaptığı yanlışları izliyoruz.

Filmde İlker Ayrık, Algı Eke ve Oya Aydoğan gibi birçok iyi oyuncu yer alıyor. Oya Aydoğan filmdeki karakteriyle çok güzel örtüşmüş.
Kedi Özledi filmi, şuanda vizyonda zirveden inmeyen Düğün Dernek filmini geçebilir mi bilinmez ama gidip izlenebilecek seviyede bir film.

Kedi Özledi filminin fragmanını burada izleyebilirsiniz.
http://www.youtube.com/watch?v=jkB_zqq8U08

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.