Kaş Alma Yöntemleri ve Pratik Şekil Verme

Kadınca 23 Eylül 2012 - 17:15 882 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kaş Alma Yöntemleri ve Pratik Şekil Verme

Doğru kaş şekli ile hem daha genç, hem de daha bakımlı görünebilirken, yanlış kaş alımı bizi yaşlı, yorgun ve stresli gösterebiliyor. Kaş şekilleri kadınlar için son derece önemlidir.

Kaşınızı doğru almanızı tavsiye ederim. Yüzünüze uygun kaş şekline de ancak profesyonel bir güzellik uzmanı karar verebilir. Her yüze her kaş şekli gitmez.

Kaş alma ve kaşa şekil verme konusunda uzmanından tavsiyeler:

– Ortası çok kapalı kaşlar sizi çatık kaşlı gösterebilir veya bunun aksi, iki kaşın arasını gereğinden fazla açarsanız burun yapısını çok fazla ön plana çıkarmış olursunuz.

Kaşlarınızı kökünden değiştirmeye kalkmayın. Kaşlar kendi eğikliği korunarak düzeltilmeli ve mutlaka kendi yönünde alınmalı. Aksi takdirde köklerinde pütürlü bir görünüm olur.

– Düşük göz yapısına sahipseniz kaşlarınıza biraz geniş ve hafifçe düz bir şekil verin. Fakat kaş uçlarınızı yapay ve agresif bir şekilde yukarı doğru çekik yapmayın.
– Eğer küçük gözlere sahipseniz, kaşlarınızı inceltip yay biçiminde almayın. Bu model, gözlerinizi olduğundan küçük gösterir. Tersine biraz kalınlaştırıp şakaklara doğru uzatmalısınız.

– Gözleriniz biraz iri ve yuvarlaksa kaş kavisinizi biraz indirip kalınlaştırın. Üstten alınan kaşlar kaşınızın inmesini sağlar. Kalın ve bir sıra inen kaş, göz üzerinde gölge oluşturup, göz yuvarlaklığını kamufle edecektir.

– Yaş ilerledikçe göz kapaklarında gevşeme oluşur. Bu gevşemeler sonucu kaş ve göz arasındaki mesafe daralır. Kaşınızı alttan bir sıra alın.Kaş bir sıra yukarı kalkmış olacak, göz kapağınız açılacak ve bu sizi olduğunuzdan daha genç gösterir.

Kaşlarınız çok sert ve kalın olmadığı sürece makas kullanmamaya çalışın. Şekil vermekte zorlanacağınız kadar kalın telli ve inatçı kaşlarınız varsa göz yapınıza göre etrafında ki tüyleri alın ve kaş fırçası yardımıyla kaşınızı aşağı doğru tarayın. İnce uçlu bir makasla uçlarını kesin. Kaşlarınızı şekillendirmek ve aşağıya düşmesini engellemek için kaş fırçanızın ucuna saç spreyi sıkın, kaşlarınıza bu sprey sayesinde şekil verin. İnanın sonuç harika olacak.

– Çok kısa kaşlara sahipseniz yumuşak uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı şakaklara doğru çekin.

Kaşlarınız seyrek yapılıysa kendinize yumuşak uçlu ve pudra içerikli bir kalem edinin. Pudralı kalemler tarandıkları zaman kaşın arasında dağılır ve kaşın doğal rengi gibi görünür. Kalemi kaşın yönünde paralel çizgiler halinde kaş arasında kullanarak boşlukları doldurun. Yalnız tercih edeceğiniz renk kaş rengine yakın olmalıdır. Özellikle siyah kaş kalemlerinden uzak durun. Yüzünüzü ve bakışlarınızı sertleştirecektir. Hatta kaşlarınız doğal siyahsa bile koyu kahverengini siyah kaleme tercih edin.


Kadinca
iletisim@herseydenbirsey.com

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlara verilen en kutsal görev hamileliktir elbet. Hayatlarını baştan aşağı değiştiren bu mucizevi olay ...

3 Farklı Basit Kil Maskesi Tarifi

Mineralce zengin kil maskeleri eski mısır döneminden bu yana cilt bakımının vazgeçilmezlerindendir.

Bez Çanta Modelleri

Günümüzde naylon çantaların çevreye verdiği zararları önlemek ve bu duruma engel olmak için birçok önlem al...

Gülben Ergen’den “Öğrendim Ki” Kitabı

Gülben Ergen, sadece şarkı söylemekle yetinmeyen, oyunculuk, sunuculuk gibi mecralarda da ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP