Karın Yağlarından Kurtulma Yolları

Sağlık 22 Kasım 2015 - 8:38 691 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Karın Yağlarından Kurtulma Yolları

Ülkemizde erkeklerin Türk kası olarak nitelendirdikleri göbekleri, erkekler için her ne kadar çok sorun olmasa da bayanların başının belası olmaya devam ediyor. Karın yağlarından kurtulma zamanı geldiğini düşünüyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle karın yağlarınızdan kurtulmanız gerektiğine tüm kalbinizle inanarak, yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz. Alacağınız birkaç önlemle fazlalık olan karın yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Alacağınız önlemler vücudunuzun fazla yağ oluşturmasını engellemede size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Dışarıdan aldığınız besinlerin büyük bir kısmını vücudunuz dışarıya atmakla görevlidir. Burada bilmeniz gereken, aldığınız her besinin dışarıya atılacağı anlamına gelmemekte. Zira gün içersinde vücudunuzun günlük kalori ihtiyacından fazlasını almanız, alınan fazla besinlerin vücudunuzda yağa dönüşmesine ve vücutta depolanmasına neden olacaktır. Bir diyetisyen yardımı ile öncelikle vücudunuzun günlük kalori ihtiyacını öğrenmeniz bu yolda size yardımcı, en büyük adım olacaktır. Günlük kalori ihtiyacınızdan fazlasını almamanız vücudunuzun yağ depolamasını engelleyecektir. Bu tespit sonrası yapmanız gereken, vücutta daha önce depolanan yağdan kurtulmak olmalı. Diyetisyeninizin size önereceği egzersizlerle depolanan fazla yağın, yakılarak vücuttan atılmasını sağlayabilirisiniz.

Kurabiye Fincan

ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Psikolojik Ağrı Hakkında Her Şey (Nedir? Nerelerde Olur? Nasıl Geçer?)

Herhangi bir fizyolojik sebep olmadan, bedenin farklı yerlerinde sürekli bir ağrı ya da acı hissedilmesine ...

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlara verilen en kutsal görev hamileliktir elbet. Hayatlarını baştan aşağı değiştiren bu mucizevi olay ...

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çaylar

Havanın bir sıcak bir soğuk olduğu şu günlerde ne giyeceğimize karar vermeden dışarı çıkıp soğuk almamak el...

Gastroenteroloji Bilim Dalı Nedir?

Gastroenteroloji nedir? Yemek borusunda...

BU MAKALEYE YORUM YAP