Kardeşim Benim Film Yorumları

Kardeşim Benim, bugün izleyicisiyle buluşan yeni filmlerden biri. Derya Baykal’ın oğlu Mert Baykal, filmin yönetmenliği üstleniyor. Filmin çekimleri başladığı andan itibaren başroller oldukça dikkat çekmişti. Murat Boz ve Burak Özçivit gibi iki yakışıklı ünlünün aynı projede yer alması bazı şeyleri garantiliyor gibiydi. Aynı zaman Aslı Enver’in de filme dahil olmasıyla nasıl bir işin çıkacağı merak konusu olmaya yetti. Film 3 kişiden ibaretmiş gibi görünse de hikaye gereği bu durum sıkıcı hale getirilmeden finale kadar ilerliyor.

Kardeşim Benim, yıllardır görüşmeyen ve babalarının ölümüyle cenazede bir araya gelen iki kardeşin hikayesini ele alıyor. Babaları eski bir düğün şarkıcısıdır ve ölmeden önce oğullarına olan son isteğini videoya kayıt etmiştir. Baba, Ozan ve Hakan’dan bir düğünde sahne almalarını istemiştir ve bunun üzerine iki müzisyen kardeş yola çıkarlar. Bu yolculukta gazeteci Zeynep yani Aslı Enver’de filme dahil olur.

Filmde Murat Boz’un oyunculuğunu daha da ilerlettiğini görüyoruz. Hatta Burak Özçivit’ten bile daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Aslı Enver ise her zaman ki gibi tatlı ve güzel. Oyunculuklardan yana bir sıkıntısı olmayan filmin senaryosunun da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kardeşim Benim, büyük sürprizler beklemeyen izleyiciler için oldukça tatmin edici ve güzel zaman geçirten keyifli bir film.

İzleyecek olanlara İyi Seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.