Karar Vermekte Zorlananlar İçin: Takım Elbise Çeşitleri

Her erkeğin dolabında mutlaka bir tane takım elbise vardır. Tabi işiniz gereği sürekli takım elbise giymeniz gerekiyorsa bu elbiselerin sayısı da hızla artar. Takım elbise fiyatları da düşünülürse bu ciddi bir yatırım! Alışveriş yapmadan önce etraflıca düşünmek gerekiyor. Eskiden takım elbise konusunda pek fazla çeşit olmadığı bir gerçek ama artık takım elbiseler tasarımlarından, renklerine ve kumaşlarına göre birçok farklı çeşide ayrılmış durumda. Klasik kesim, slim fit takım elbise, smokin veya spor takım elbise çeşitleri… Bu durum elbette erkeklere seçenek sunduğu için gayet faydalı. Her erkeğin tarzı bir değil ne de olsa. Şıklığı yakalamak için kendi tarzınıza uygun takım elbiseyi bulup giymeniz gerekir. Kiminin üzerine eldiven gibi oturan bir takım elbise başka bir erkeğin üzerinde emanet gibi durabilir. Bu yüzden takım elbise çeşitleri arasından doğru seçimi yapmak çok önemlidir.

Yeni Anlarda Da Takım Elbise

Takım elbisenizi seçerken vücut tipinize uygun ve o an vermek istediğiniz mesajı taşıyan bir tarz seçmelisiniz. Vücudunuzu saran, çok dar bir takım sizi olduğunuzdan da şişman gösterecektir örneğin. İri yapılı erkeklerin geniş tasarımlı kravatlar takmaları uygunken kısa boylu ve ince bedenli erkeklere ince kravat modelleri tavsiye edilir. Bu gibi küçük detaylara dikkat ederek kendinize en uygun takım elbiseyi bulabilirsiniz. Bir de tabi giydiğiniz takımın tarzı ile verdiğiniz mesaj var. Tek renk ve desensiz kumaştan yapılmış sade takım elbiselerin yerini artık hızla kumaşların renkli desenlerle süslendiği spor takım elbiseler alıyor. Daha rahat ve kullanışlı olan spor takım elbiseler hem ciddiyeti elden bırakmayan hem de hayattan keyif almasını bilen bir insan imajı çizdiği için son zamanlarda oldukça rağbet görüyor.

Spor Takım Elbise Giymek

Takım elbise dendiğinde akla gelen o kesin kuralları yumuşatmak istiyorsanız tercihiniz spor takım elbise olmalı. Yalnızca bej veya pastel renklere sahip bir ceket ile başlayabileceğiniz spor takım elbise serüveni hem rahatlık hem de ekonomik kolaylıklar sağlayacaktır. Fiyatlar malum, hele de özel dikim bir takım elbise düşünürseniz cebiniz yanacak demektir. Oysa hem uygun fiyatlar arıyor hem de rahatlığı yaşamak istiyorsanız spor takım elbise tam size göre. Bu tarz giyinmenin en büyük avantajı dolabınızdaki kıyafetlerle farklı kombinasyonlar yapabilecek olmanız. Yeşil ceketinizin altına sarı bir gömlek ve bir kot pantolon giyerek yeni takımınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.