Karabasan Film Yorumları

Tam bir korku filmi tutkunu olduğum için artık izlediğim birçok korku filminin birbirleriyle benzerlikler taşıdığını görüyorum. Hep aynı hikaye. Kutsal kitaplar üzerinden korkutmaya çalışmalar, şeytan çıkartmalar ve benzeri birçok filmde aynı konu işleniyor. Klişe filmlerden sıkıldıysanız eğer, Karabasan tam size göre. Bütün bu saydıklarımdan uzak harika bir gerilim filmi.

Karabasan’ın hikayesi şöyle; Amelia doğum yapmak üzereyken onu hastaneye yetiştirmeye çalışan eşini kaza da kaybeder. Bu olayın üstünden tam 7 yıl geçiyor ama Amelia eşinin ölmesine hiçbir zaman alışamıyor. Amelia ve oğlu Samuel yapayalnız yaşamaya çalışıyorlar. Mükemmel olmayan hayatları, doğaüstü bir güçle karşılaştıklarında daha da kötü bir yere gidiyor. Anne ve oğlu yaşadıklarının doğaüstü bir güçten olduğunu düşünseler de Mister Babadook adındaki kitapta geçen karabasanın, gerçek mi yada aile tarafından uydurulan bir şey mi olduğu ise film boyunca bilinmeyen bir gerçek.

Film, öyle büyük paralarla çekilen bir film değil. Görsel efektlere sığınmadan izleyiciyi gerçekçi bir şekilde gererek korkutmayı hedefliyor. Bazen filmlerde gördüğümüz korkunç yaratıklar değil de, bir kapının kendiliğinden açılması gibi küçük şeyler insanı gerebiliyor. Karabasan da ufak detaylar ile tam bir Gerilim-Korku filmi olmayı başarıyor.

Filmin başında sizi korkutmayan, sizin için anlamsız olan sahneler, film ilerledikçe karşınıza çıkıyor ve anlam kazanıyor. Kısaca Karabasan, farklı ve gerçek bir gerilim filmi arayanlara tavsiyemdir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.