Kara Bela Film Yorumları

Burak Aksak’ın ikinci filmi Kara Bela, sinemalardaki yerini aldı. Aksak, Bana Masal Anlatma filminde olduğu gibi Kara Belanın da hem senaryosunu yazdı hem de yönetmenliğini üstlendi.

Kara Bela, başarılı oyuncu Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı Kudret’i hikayenin temel noktası yapıyor. Kudret’in yolculuğu bir soygun olayına karışmasıyla başlıyor. Daha sonra yolculuğunda ona başkaları da ekleniyor. Bu yol boyunca başlarına gelmeyen kalmıyor. Filmin diğer oyuncuları da son dönemde komedi film ve dizilerinde öne çıkan isimler. Bu yüzden başrolde yer alan Erkan Kolçak Köstendil, Seda Bakan ve Cihan Ercan gibi isimler oldukça doğru bir seçim olmuş.

Biraz romantik biraz da komedi türünde ilerleyen film, küfür ve bel altı espriler olmadan mizah yapılabileceğini gösteriyor. Artık “Burak Aksak komedisi” diye bir şey oluştu. Kara Bela da tam olarak bu komediden nasibini almış bir film. Bir yol hikayesinin anlatıldığı bu filmin kötü tarafları yok mu? İlla ki üzerinde durmak gerekirse hikayede oluşan kopuklukları söyleyebilirim. Bazı sahneler sanki birbirleriyle zordan birleştirilmiş gibi. İzleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ama fikir, diyaloglar, kurgu ve oyuncular açısından komedi filmleri arasında her zaman üst sırada yer alabilecek bir film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.