Kanunsuzlar Film Yorumları

Kanunsuzlar, aksiyon ve komedi türünde Barış Erçetin’in filmi olarak vizyona giren yepyeni filmlerden biri. Filmin konusu ise şöyle;

Cengo ve İso adında bir ikilimiz var. Ve bu ikili tabiri caizse hayattan yırtmak için uğraşan insanlar. İso, imam’dan bir iş alır ve bu iş sayesinde Cengo ile tanışır. Eski Mustang ile bagajda bulunan emanet bir çantayı teslim etmek için yola çıkarlar. Başta gayet normal ilerleyen bu yolculuk, imamın emanet ettiği çantaya akıllarının kaymasına kadar gider.

Filmin başrollerinde Bülent Çolak ve Orhan Eşin yer alıyor. Oyunculuk performanslarını değerlendirecek olursak gayet başarılılar. Ama filmde ikili yola çıktıkları andan itibaren seyirciyi biraz sıkılmaya başlıyor. Tam da bu esnada filmin diğer oyuncuları durumu kurtarıyor.

Filmin müzikleri ise Rap üzerinde ilerliyor. PMC isminde bir Rap grubunun şarkıları ve ufakta olsa kendileri de filmde yer alıyor. Bu da gruba ufak bir jest olmuş.

Kanunsuzlar, senaryosu kuvvetli ve görsel açıdan da başarılı bir film. İlk uzun metrajını çeken bir yönetmen için de gayet iyi bir yapım. Genel hikaye olarak ise ters köşe sevenleri tatmin ediyor. Yani bazen tahmin ettiğiniz şeyler tam tersi çıkıyor ve böylece film şaşırtmayı da izleyicisine vaat etmiş oluyor.

İyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.