Kan Kokusu Film Yorumları

Kan Kokusu (We are What we are),  bu hafta vizyona giren taze filmlerden biri. Filmin konusu; annelerini kaybeden 3 çocuğun ve eşini kaybetmiş bir adamın hikayesini anlatıyor. Parker ailesi, baba Frank ve çocukları Iris, Rose ve Rory’den oluşuyor. Bu aile biraz sert kuralların bulunduğu bir ailedir. Frank, eşini kaybettikten sonra çocuklarıyla baş başa kalır. Yaşadıkları bu kayıptan sonra Frank’ın gerçekleştirmesi gereken genel dini kuralları vardır. Ama bu durum ailenin başına bela olmaya başlar.

Kan Kokusu, 2010 yılı Meksika yapımı filmin yeniden çekilmiş halidir. Film, ayrıca Cannes Film Festivali’nde “Yönetmenlerin On Beş Günü”ne seçilmiştir.

Eski versiyonunda babalarını kaybeden bir aile anlatılıyordu. Şimdi ise tam tersi bir durum söz konusu. Annelerini kaybeden çocukların en büyüğü Iris, kardeşlerine abladan çok anne olmaya çalışmaktadır. Ayrıca Iris ve Rose, küçük kardeşleri Rory’le de ilgilenmek zorundadırlar.

Hava şartlarından dolayı nehrin taşması, bazı sırların ortaya çıkmasına neden olur. Bu da aile için kötü sonun yaklaştığının habercisidir. Filmin şaşırtıcı bir finali var. Eğer Gerilim-Korku türlerini seviyorsanız Kan Kokusu sizin için ideal bir film olabilir. Ama bazı sahnelerde mideniz bulanabilir, bunu da belirtmek isterim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.