Kadınların Olmazsa Olmazı: Güneş Gözlükleri

Sadece yazın değil dört mevsim kullanmaktan vazgeçmediğimiz ve kadınların en önemli aksesuarlarından biri olan güneş gözlüğü her yıl farklı model ve renkler ile karşımıza çıkıyor.

Mevsimine göre gözlük seçimi yapan kadınlar aynı zamanda kıyafet tarzına göre de güneş gözlüğünü kombinliyor. Çeşit çeşit güneş gözlüğü varken aralarından seçim yapmak zorlaşıyor ama bu yazımız ile işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

En Moda Güneş Gözlükleri

Moda sabit kalmayan bir kavram ve bu yüzden de her sene kıyafette olduğu gibi güneş gözlüğünde de akım değişiyor. Bazen 90’lı yıllara dönüş yaparken, bazen de hiç görmediğimiz modellere bir anda sahip olup tarzımızı yeniliyoruz.

Minik: Çok ufak çerçeveli güneş gözlükleri 2018 yılında yine gündemde. Gözünüzü tam kapatmadığı için göz sağlığı açısından pek tercih edilmese de tarz yaratmak istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Büyük: Yüz hatlarınızdan da büyük olan güneş gözlükleri yine tercih edilenler arasında. Yüzünüzü biraz saklamak ve gizem yaratmak istiyorsanız, aksesuarlarınızın arasına bir fular ile birlikte ekleyebilirsiniz.

Geometrik: Yüz hatlarına güvenen hemen hemen herkesin mutlaka bir adet geometrik şekilli gözlüğü vardır. Altıgen veya sekizgen gözlükler, bu sene çok tercih edilen modeller arasında ilk sıralarda.

Çekik: Biraz retro biraz kadınsı olmak isteyenlerin tercihi çekik modelli gözlükler.

Renkli Camlar: Yıllardır vazgeçilmezler arasında renkli camlar var. Mavi, pembe, sarı, turuncu, yeşil gibi renkler kişiyi enerjik gösteriyor. Gardırobunuza en çok hangi renk hâkimse renk tercihinizi buna göre de yapabilirsiniz.

Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü

Yüzünüze uygun güneş gözlüğü bulmak her zaman zor olmuştur. Yüz hattınıza hangi model çerçevenin daha iyi olacağını bilmeniz, binlerce çeşit arasından işinizi kolaylaştıracaktır.

Yuvarlak: Yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz sivri, yatay, kare ya da dikdörtgen şeklindeki gözlükleri tercih etmelisiniz. Bu tarz gözlükler yüzünüzü hem daha dar, hem daha uzun gösterecektir. Kaşları kapatan ve yuvarlak çerçevelerden uzak durun. Bunlar yüzünüzü olduğundan daha yuvarlak gösterir.

Oval: Güneş gözlüğü seçimi yaparken işi en kolay olan kişiler oval yüzlü kişilerdir. Bu yüz modeline hemen hemen tüm çerçeveler uyumludur. Çerçeveden sonra cilt renginize ya da kıyafet tarzınıza göre cam rengini seçme işleminiz, diğer kişilere göre daha hızlı olacaktır.

Kare: Oval, yuvarlak, kedi gözü, damla veya kelebek modelleri, yüzünüzü daha etkili ve çarpıcı gösterecektir. Yüzünüzün sert hatları olmasından dolayı, yine kare veya dikdörtgen gibi keskin hatlara sahip gözlükleri tercih etmemelisiniz.

Kalp:Kalp şeklinde bir yüz hattına sahipseniz alnınız geniş, elmacık kemikleriniz yüksek ve çeneniz incedir. Seçeceğiniz gözlük modeli yüz hatlarınızın genişliği ile doğru orantılı olmalıdır. İnce çerçeveli, çerçevesiz, açık renkli ya da alt kısmı kalın olan gözlükler yüzünüzün alt kısmını daha geniş gösterecektir.

Kadın güneş gözlüğü modellerine bakmak için mağaza mağaza gezmenize gerek yok. Binlerce modeli istediğiniz marka ve fiyat aralığında görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.