Kadın İşi Banka Soygunu Film Eleştirisi

Erkek topluluğundan oluşan birçok film izledik. Sıra kadınların hikayesini anlatan, onların maceralarından bahseden bir film izlemekte. Tam da şuanda vizyonda.

Kadın İşi: Banka Soygunu

“Acı Aşk” filmini biliyorsunuzdur. O filmin yönetmeni olan A.Taner Elhan “Kadın İşi Banka Soygunu” filminde de yönetmen koltuğuna oturdu. Film, 4 yakın arkadaşın yaşamda bazı şeylerin canlarına tak ettikleri bir anda ve hem de sarhoşken bir banka soymayı planlamalarından bahsediyor.

Bu dört kadınında ayrı ayrı sıkıntıları mevcut. Biri borç içinde yüzüyor, birinde sağlık problemleri, diğerini kocası terk etmiş ama dimdik ayakta durmaya çalışan bir kadın.
Terk edilen kadını Meltem Cumbul oynuyor. Fatmagül’ün Suçu Ne dizisindeki Mukaddesi canlandıran Esra Dermancıoğlu, bu filmde sanki Mukaddes rolü ile gelmiş filme girmiş gibi.

Muhteşem Yüzyıldaki Nigar Kalfayı bilmeyeniniz yoktur. Filiz Ahmet, o meşhur şivesiyle bu filmin güldüren tek insanı diyebiliriz.

Filmde çalan şarkılar gayet uyumlu olmuş. Bazı sahneler de Gezi Parkı eylemlerine göndermelerde bulunulmuş. İyi mi olmuş, orasına izleyici karar verecek. Ama bu filmi izleyen ve gezi eylemlerine karşı biriyse, kendi gibi başka insanları filme gitmesine engel olabilir. Bu açıdan film düşüş yaşayabilir.

Kısaca film hakkında söylenmesi gereken şudur ki; Türk komedi filmlerinin ülkemizdeki hali belli. Komik bir şive, argo kelimeler ve küfür içerikli diyaloglar içeren filmlerden sıkıldıysanız, Kadın İşi Banka Soygunu filmini izlemeyi düşünebilirsiniz.

Fragmanını izlemeyenler varsa buyurun buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.