Japonya’da Yine Deprem > 10 Temmuz 2011

O içler acısı görüntüleri hatırlamayanınız yoktur galiba. Büyük facia 11 Mart’ta gerçekleşmişti.

Bugün Japonya’nın Kuzeydoğu sahillerinde 7.3 büyüklüğünde bir sarsıntı daha meydana geldi. Fukushima Nükleer Santral’inde ise henüz hasar olum olmadığı bilinmiyor.

ABD Jeolojik Araştırma Merkezinden gelen bilgilere göre saat 10.00 sularında meydana gelen sarsıntı yerin 18 kilometre altında gerçekleşti.

Japon yetkililer, 11 Mart’ta  meydana gelen 9 büyüklüğündeki dev sarsıntı ile bugünkü sarsıntının hemen hemen aynı yerde oluştuğunu belirtti. Dev deprem nedeniyle çalışamaz hale gelen Fukushima Nükleer Santrali’nin ise şimdilik bir zarar görmediği görülüyor dedi.

Tokyo Elektrik Enerji Şirketi’nden (TEPCO) yapılan açıklamada, Fukuşima nükleer santralinin sahile en yakın kesimindeki işçilerin kısa bir süre için yerden daha yüksek bir yere tahliye edildikten sonra tekrar işlerinin başına döndüklerini kaydedildi.

Açıklamada Fukuşima nükleer santralindeki soğutma sistemindedeprem nedeniyle herhangi bir kesilme yaşanmadığı ve nükleer santraldeki radyoaktif suyu geçici olarak depolamak için sahilin açıklarına bağlanan dev teknede bir hasar oluşmadığı bildirildi.

CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.