İyi Bir Ürün Tanıtım Sitesi Nasıl Olmalı?

İnternet kullanıcıları bir ürün hakkında bilgi edinmek için Google, Bing, Yandex gibi arama motorları üzerinden bilgi ararlar. İyi bir ürün tanıtım sitesi oluşturabilirseniz bu site üzerinden kendinize ait ürünlerin tanıtımını yaparak müşterilerinizin sayısını ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca birçok kişi internetten para kazanmak için başkalarının ürünlerini tanıtan blog veya web siteleri açmakta, burada yayınlanan reklamlardan veya ürünün esas sitesine yönlendirdikleri ve/veya alım yapmasını sağlayabildikleri ziyaretçiler üzerinden kazanç sağlamaktadır. Her iki durumda da başarılı olmak güzel bir web tasarımı oluşturmak durumundasınız.

Hangi türde olursa olsun bir web sitesinin başarılı olabilmesi için temiz, doğru, kaliteli, zengin ve özgün içerikler barındırması gerekir. Doğru içerikler ziyaretçilerde güven duygusu uyandırır, özgün ve zengin içeriklerse sitenin arama motorlarının üst sıralarında çıkması ihtimalini yükseltir. Amaç ürün tanıtımı yapmaksa site dinamik web sitesi niteliğinde olmalıdır. Siteye sınırsız sayıda sayfa, duyuru, reklam ve ürün eklenebilmeli; manşet eklenebilmeli, sınırsız albüm oluşturulabilmeli, sitede yönetim paneli ve anket sistemi olmalı ve ürün kategorileri eklenebilmelidir. İyi bir ürün tanıtım sitesi için amaca uygun, estetik görünen, göz yormayan bir ana sayfa tasarlanması gerekir. Kaliteli bir hosting firmasından hizmet almak önemlidir; böylece ziyaretçileriniz sayfalarınıza hızlı ve sorunsuz bir şekilde ulaşabilecektir.

Sitenizde ziyaretçilerin size kolayca ulaşmasını sağlayacak bir iletişim formu bulunmalıdır. Metinleri görsellerle desteklemeli; fakat siteyi yavaşlatacak ve insanları yoracak abartılı animasyonlar, grafikler, videolar kullanmak konusunda ölçülü olmalısınız. Metin-görsel dengesinin iyi ayarlanması önemlidir. Ürününüz ve sunum şekliniz ne kadar orijinal olursa başarı şansını da o kadar yüksek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.