İstanbul Caz Festivali Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfının Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlediği 18. İstanbul Caz Festivali 30 Haziran’da başlıyor.

“Caz Kalpli İstanbul” sloganıyla ilerlenen yolda 19 Temmuza kadar sürecek olan etkinliklere Paul Simon, Herbie Hancock, Marcus Miller, Jamie Cullum, Natalie Cole, Randy Crawford ve Amadou & Mariam gibi 300 yerli ve yabancı sanaçtı 25 etkinlik dahilinde eşlik edecek.

Festival, 30 Haziran Perşembe akşamı The Marmara Esma Sultan’daki açılış töreniyle başlayacak. Festival, 1 Temmuz Cuma akşamı iki ayrı mekandaki konserlerin ardından 2 Temmuz Cumartesi akşamı, geçen yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören ”TünelŞenliği”nin ikincisinde Tünel ve Galata bölgelerinde ”festival içinde festival” yaratacak.

1 Biletle 26 Farklı Yerde 32 Konser

Festivalin ilk hafta sonunda, 2 Temmuz Cumartesi akşamı düzenlenen ”Tünel Şenliği” ile festival, kentin kültür-sanat yaşamının nabzının attığı Beyoğlu, Tünel, Asmalımescit, Şişhane ve Galata bölgesinde bir kez daha ”festival içinde festival” yaratacak. Şenlik kapsamındaki tüm mekanlara serbest giriş imkanı verecek bilet fiyatları tam 35 liradan satışa sunuldu. Tüm etkinliklerin yanı sıra ”Tünel Şenliği”ne özel olarak kapılarını açacak Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinin yanı sıra Pera Palace Hotel’deki konserlere de giriş hakkı sağlayacak ”Sınırsız Şenlik” bileti ise 50 lira olacak. ”Tünel Şenliği” biletleri, Biletix üzerinden ve İKSV merkezinden, ayrıca Açık Hava Sahnesi’nde düzenlenen konserlerin öncesinde saat 15.00’ten itibaren mekanda kurulacak gişeden alınabilecek.

AA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.