İsmi Yasaklanan “Arkadaşlar Arasında” Filmi

Filimin adı RTÜK engeline takıldı!

Filmde rakı masasında oturan 4 arkadaşın yaşadıkları kötü anıları paylaşması konu ediliyor.

Arkadaşlar Arasında

Filmin ilk ismi “Rakı Masası” olarak duyurulmuştu. Ancak film ‘rakı’ kelimesinden dolayı rtük tarafından uygunsuz bulundu. Bu yüzden filmin adı “Arkadaşlar Arasında” olarak değiştirildi. Film imdb sitesinde hala “Rakı Masası” olarak geçiyor.

Filmin oyuncuları; İbrahim Kendirci, Salih Bademci, Sertan Erkaçan ve Fırat Albayram… Filmin yönetmeni ise Gökhan Horzum. Bu onun ilk uzun metrajlı filmi olacak.

Filmi kısaca özetlersek;

4 arkadaş rakı masasında başından geçen anıları anlatırken, her hikayenin ortak bir noktası olduğu görülüyor. Anlatılan hikayeler hatırlatmalar yapılarak seyirciye sunuluyor. Herkesin geçmişte yaşadığı o anıların birbirleri üzerinde bağlantıları olması ilginç bir hal alıyor. Filmin en zor kısmı da bu zaten. Parça parça anlatılan bu anıların tek bir sonuç üzerinde birleştirmek.

Bu dört arkadaş maddi ve manevi açıdan birbirlerinden çok farklı insanlar. Ama o masada hepsi aynılaşmaya başlıyorlar. Memleketin en nadide içeceğinin ayran yerine neden rakı olduğu da filmde konu ediliyor.

Filmde en beğenilen sahnelerden biri de Sıla’nın sesiyle bu 4 adamı yerle bir ettiği an olduğu söylenebilir. Oyunculuklar iyi ve daha önce ekranlarda çok fazla görünmeyen oyuncular yer alıyor. Bu da hikayenin inandırıcılığını arttırıyor.

Arkadaşlar Arasında filminin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.