İphone ve İpad Almak İçin Böbreğini Sattı

Uzak Doğu’dan gelen sıradışı haberlere artık alıştık.Ancak bu yine de okuduğumuz olaylardan bir parça da olsa şaşırmamıza engel olmuyor.Geçen günlerde oyun bağımlılığı olan G.Kore’li kadın internet kafenin tuvaletinde doğum yapmış ve bebeğini otoparka bırakarak ölüme terketmişti.

Geçtiğimiz yıl bir genç 17 saat bilgisayar başında hareketsiz kalmaktan internet kafede yaşamını yitirmişti.

Sıradaki haberimiz belki ölümle sonuçlanmadı ama tehlikenin ne denli ciddi boyutlarda olduğunu gözler önüne serdi.Haberimiz bu sefer Çin’den.

Apple fanlığını ve ürünlerine olan aşırı sevgiyi biliyoruz.Ancak böyle bir sevgi için sağlığınızdan vazgeçer miydiniz ? 17 yaşındaki Çinli genç vazgeçti ve böbreklerinden birisini 3.500 dolara bir organ mafyasına sattı.Yasadışı yapılan bu ticaretten aldığı parayla hemen bir İphone ve İpad edindi.

İşin diğer ilginç tarafıysa bu işlemin hastane ortamında yapılmış olmasıydı.3.500 dolara böbreğini satan genç , doktorun bir hastasına böbreği 35.000  dolardan satmasından haberdar değildi.

Çin’de artan organ nakli ihtiyacı hastane ortamlarında bu tür yasadışı işleri arttırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.