iPhone OS 5’in Getirdiği Yenilikler

Hayatımızda yer edinmiş hatta efsaneleşmiş bir telefon. iPhone.

Takip edenler biliyordur, Apple firması geçtiğimiz günlerde iPhone işletim sisteminin 5. versiyonunu duyurdu. Peki ne gibi yenilikler geldi bu versiyonla? Bu yazımızda inceleyeceğiz.

Öncelikle belirtelim ki yeni işletim sisteminin bazı özellikleri çift çekirdekli olmayan iPhone’larda çalışmıyor. Yani bu belirttiğimiz özellikler iPhone 4S ve iPad 2’de çalışacak. 

İşte iOS 5’in getirdikleri;

Hızlı Kamera Kısayolu: iOS 5 ile iPhone kilit ekranına çift tıklayarak var olan kamerayı açabilir, ses düğmesiyle fotoğraf çekebilirsiniz.

Fotoğraf Düzenleme: Yeni düzenleme ile fotoğraf kırpma, kırmızı göz azaltma, fotoğrafı genişletme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa Mesaj: Genel > Klavye > Kısayollar bölümünde kısayollar ekleyerek zamandan kazanabilirsiniz.

Twitter Eklentisi: Twitter iOS 5’in her yerinde bulunuyor. Twitter hesabınız yoksa bu yenilik sizi twitter hesabı açmaya itebilir.

iCloud: Takvim, e-posta, çalışma rehberi gibi ajanda görevlerini yedekleyebilir, OS X Lion ile Vista veya Windows 7 masaüstünde erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.