İphone Kulaklık İle Yapılabilecekler!

İphone’da kulaklık ile müzik dinlerken kulaklık ile genel olarak yapabileceklerinizi biliyorsunuz. Düğmelerinden ses açıp kısabilme, orta tuşundan şarkıyı durdurup oynatabilme yada aşağı yukarı tuşlarından şarkı değişimi yapabiliyor, orta tuşuna basılı tuttuğunuzda şarkıyı hızlıca ileriye sarıp oradan dinlemeye devam edebiliyorsunuz.

Ama yapacağınız şeyler bunlarla sınırlı değil. İphone kulaklığınız ile müzik dinlemek dışında, biri sizi aradığında cevap verebilir yada reddedebiliyorsunuz. Veya orta tuşa basılı tuttuğunuzda arayan kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Bir de Siri uygulaması var tabi. Ama hala Türkçe dil desteği yok. Siri uygulaması için yine kulaklığınızın orta tuşuna basılı tutarak notlar kayıt edebilirsiniz. Yada sorduğunuz soruya cevap bulabilirsiniz.

En önemlilerden birine geliyorum. Son dönemde moda olan Selife çılgınlığına kulaklığınızı da alet edebilirsiniz. Telefondan kamera bölümüne geldikten sonra kulaklığınızın üst tuşuna basarak fotoğrafını çekebilirsiniz. Aynı telefonun ses açma tuşundan rahatça çekebildiğiniz gibi.

Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.