İphone Hızlandırmanın 5 Yöntemi

İphone kullanıcıları dikkat!

Telefonunuz yavaşladı mı? Eski performansı kalmadı mı? O zaman bu yazı tam size göre. İphone’unuzu hızlandırmak çok kolay ve zaman almıyor.

Hadi bakalım alın size yeni alternatif yöntemler:

Gereksiz dosyaları silin

Telefonunuzun hafızası ne kadar ferahsa o kadar iyi performans gösterir. Ayarlar / Genel/Kullanım adımlarını takip ederek gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

Tarayıcınızı temizleyin

İnternette gezindiğinizde kullandığınız tarayıcı gereksiz bilgileri kaydeder. Tarayıcı geçmişinizi temizleyerek telefonun hızlanmasını sağlayın. Ayarlar / Safari (yada kullandığınız başka tarayıcı) Tarihçeyi Sil dedikten sonra Çerezleri Sile tıklayarak gereksiz şifrelerden ve çerezlerden kurtulun.

Mesaj olarak atılan fotoğrafları temizleyin

Öncelikle telefondaki gereksiz mesajlardan kurtulun. Ayrıca size gelen mesajlardaki fotoğrafları silmek de işinize yarayabilir.

Otomatik güncellemeler

İOS 7 ile gelen bir özellik olan Otomatik güncellemeler, şarjı tüketen ve telefonun performansını azaltan bir özellik. Bu özelliği kapatarak daha iyi performans elde edebilirsiniz. Ayarlardan iTunes ve Appstore’a gelerek otomatik güncellemeler kısmını kapatın.

Konum servisleri

Konum servisleri de şarjı en çok bitiren bir özellik. Ayrıca telefonun performansını ciddi bir şekilde etkiliyor. Bu özelliği kapatın. Ayarlar / Gizlilik / Konum Servisleri’ne gelerek kapatabilirsiniz. Bu sayede konumunuzu gizlemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.