İphone Hafızasını Temizleme!

iPhone kullananlar, en çok telefonun hafızasının çok çabuk dolmasından şikayetçi. Bu sorunun çözümü ise İOS7 ile halledilebilir.

Öncelikle kişilerin yapmaları gereken ilk şey telefondaki film veya videolardan kurtulmak olmalı. Telefonunuzun Ayarlar / Genel / Kullanım / Cihaz Hafızasını Yönet adımlarını takip ederek telefonunuzda en çok yer kaplayan uygulamaları ve dosyaları görebilirsiniz. Listeden istediğiniz dosyayı silmek için sağ taraftan düzenle diyerek silebilirsiniz.

Ayarlar menüsünden iCloud / Fotoğrafları kapat bölümünden fotoğraf akışını kapatarak telefonunuzun hafızasında yer açabilirsiniz. Onun dışında telefonunuzdaki fotoğraf ve videoları iTunes ile bilgisayara aktardıktan sonra silmek sizin için daha iyi olacaktır.

Telefondaki uygulamalar, Kullanım bölümünde en çok yer kaplayan üst sırada olacak şekilde sıralanmıştır. İstediğiniz uygulamayı hemen yanındaki sil seçeneğine basarak silebilirsiniz.

Bunların dışında internette arama yaptığınız sürede kayıt olan verileri silmeniz hafızada yer açacaktır. Ayarlar / Safari / Geçmişi Temizle / Çerezleri ve Verileri Temizle adımlarını takip ederek gereksiz çerezlerden kurtulabilirsiniz.

Mesaj yoluyla gelen ses ve video dosyaları da telefonda yer kaplar. Dosyaları kaydettikten sonra mesajları silmeyi unutmayın.