iPhone Çabuk Şarj Etme Yöntemi

Kullandığımız akıllı telefonların avantajlarının yanında en sevmediğimiz ve tahammül edemediğimiz özelliklerinden biri de şarj ömrünün çok çabuk bitmesi. Bu herkesin ortak bir sorunu haline geldi. Kısa sürede bitmesinin yanında sinir bozucu bir olay ise uzun süre şarj olmasını beklemek ve prize bağlı bir yaşam sürmek herhalde.

Akıllı telefonlardan iphone’un şarj süresini uzatmanın yanı sıra, telefonun daha çabuk şarj olmasının yöntemlerini incelemekte yarar var. Formülü gayet açık, bir iki püf noktası ile telefonu sıfır şarjdan dolu şarj haline getirilebiliyor. Birazdan okuyacağınız önerileri dikkate alabilirsiniz.

Telefonunuzu kapalı bir şekilde şarj etmenizi öneririz. Böylelikle telefon şarj edilirken enerji yakmayacak ve bu şekilde şarj edilme süresi daha da aza inecek.

Telefonunuzu kapalı bir şekilde şarj etmek istemiyorsanız, o zaman telefonu menüde bulunan ayarlar kısmından “uçuş modu”na alabilirsiniz. Bu moddayken telefon ve wifi sinyalleri duracağı için şarj edilme süresi daha çabuk olacaktır.

Bir önemli nokta da telefon şarj edilirken telefonu kullanmayı bırakabilirsiniz. Şarj ederken süreyi çabuklaştırmak için telefonun sağ üstündeki sleep-wake tuşuna basıp kilitleyin. Usb yerine şarj aleti ile şarj etmenizi öneririz. Bu şekilde şarj etmek zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Daha çabuk şarj için Apple ın önerdiği yöntem, cihazınızın yanında verilen usb kablosu ve şarj aletini kullanarak telefonunuzu şarj etmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.