iPhone 4S Özellikleri İnceleme-Karşılaştırma

Herkes iPhone 5’i beklerken 4S modelini tanıtarak hepimizi ters köşeye yatıran Apple’ın bu son teknoloji harikası 4S’i, bir önceki model olan iPhone 4 modeliyle karşılaştırarak özelliklerini görelim.

Tasarım

Kasa bakımından önceki model iPhone 4 ile aynı tasarıma sahip iPhone 4S. Telefonun anteni iPhone 4 modelindeki gibi telefonun kasasını çevreleyen bölümde bulunuyor. Bildiğimiz gibi iPhone 4 kullanıcılarının iPhone 4 hakkındaki belki tek şikayetleri bu antenin üzerine elinizi koyduğunuzda sinyalin azalmasıydı. iPhone 4S modelinde bu sorunun çözüldüğünü görüyoruz. Telefonun beyaz rengininde siyah renkle aynı anda piyasaya sürülecek olması da iPhone 4S’in artılarından birisi.

Ekran

iPhone 4 Apple’ın telefonlarında ilk kez kullandığı retina ekrana sahipti. Bu ekran bize süper keskin ve net bir görüntü sağlıyordu. Retina ekran sayesinde en ince ayrıntıları bile rahatlıkla görüntüleyebiliyorduk. Ayrıca renkler, fotoğraflar ve videolarda çok rahat bir şekilde görüntülenebiliyordu. Apple yeni telefonu iPhone 4S modelinde de aynı ekrana yer vermiş.

Performans

iPhone 4 modeli sahip olduğu A4 işlemciyle yüksek hızlı performansa ve 3D oyunları çalıştırabilen etkileyici grafiklere sahipti. iPhone 4S modeli ise iPhone 4’ün sahip olduğu A4 işlemciden 7 kat daha hızlı performans sunabilen A5 işlemci ile piyasaya çıkıyor.  4S internet konusunda da bir hayli başarılı. İnternet bağlantı hızı 14.4Mbps belirtiliyor.

Kamera

iPhone 4S’in iPhone 4’ten en üstün tarafı kamera performansı. iPhone 4 piyasa 5 megapixel kamerayla çıkmıştı. iPhone 4S ise 8 megapixellik kamera ve 30 fps’de 1080p kalitede video çekme kapasitesine sahip.

Son olarak iPhone 4S’in bir tanıtım videosunu yayınlayalım.

http://www.youtube.com/watch?v=SFfm2uQbaLM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.