İPhone 4’de İOS 7 Kasması Sorununun Çözümü!

İOS 7 güncellmesi çıktığından beri bütün iPhone kullanıcıları telefonlarına yüklemekte hiç vakit kaybetmediler. İPhone 4 kullanıcıları bile bu güncellemeyi telefonlarının kasma riskini göze alarak yüklediler. Bu güncellemeyi beğenenlerde oldu beğenmeyenlerde. Ama bir gerçek var ki İOS 7 iPhone 4’te Apple’ın diğer telefonlarına göre kasma yapabiliyor. Peki ne yapmalıyız? Telefonu yavaşlatıyor yada kasıyor diye güncelleyemeyecek miyiz?

İşte bu sorunun kolay bir çözümü var. Yapacağınız birkaç ufak değişiklikle telefonunuz kasmayacak ve daha hızlı çalışacak. İOS 7 deki güncellenen görsel efektlerden dolayı iPhone 4 biraz yavaşlamaya başladı. Bu efektleri azaltarak daha rahat edebilirsiniz. Bunun için Genel- Erişebilirlik bölümünden “Karşıtlığı Arttır” kısmını işaretleyin. Altındaki “Hareketi Azalt” kısmını da etkinleştirerek girişteki efekti kapatmış olursunuz.

İOS 7 arka panda biliyorsunuz ki daha fazla çalışıyor. Arka plandaki bu uygulamaların işlevselliğini arttırmak için Ayarlar – Genel – Arka Planda Uygulamaları Yenileme yönergelerini kullanarak cihazınızın hızını arttırabilirsiniz. Bu yapılan ayarlar iPhone 4 telefonları için geçerlidir. Bu komutları yaptığınızda telefonunuz eskisinden daha iyi bir performans sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.